גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

בנייה טרומית

יתרונות מרכזיים

בנייה טרומית היא שיטת בנייה מתקדמת וחדשנית אשר מקפלת בחובה שורה ארוכה של יתרונות בעבור הקבלן המבצע, היזם והדיירים. כולל הדיירים המתגוררים בסמוך לאתר הבנייה ואפילו הרשות המקומית שהפרויקט מבוצע בשטחה המוניציפלי.

להלן כמה מהיתרונות המרכזיים שעומדים בבסיסה של שיטת הבנייה המתועשת, ואשר מאפשרים לה להציע סט של פתרונות עבור פרויקטים של בנייה רוויה למגורים, מוסדות ציבור, מרלו"גים (מרכזים לוגיסטיים), מבני מסחר, מבני משרדים, מבני תעשייה, תשתיות, מתקנים ביטחוניים ועוד.

בנייה טרומית - אין צורך בשטחי התארגנות באתר

אתרי בנייה טרומית הינם מסודרים, מתוכננים ונקיים. האלמנטים משונעים לאתר על גבי משאיות עם מתקנים ייעודיים. הנפתם נעשית ישירות מעגלת המשאית, על ידי ציוד בדוק (מנוף צריח) שמהווה חלק בלתי נפרד מהאלמנטים. שם ממתין להם צוות הרכבה מיומן ומצומצם. תודות לכך, ההרכבה נעשית באופן מהיר, נקי ובטוח.

סדר וארגון באתר

בנייה טרומית מאפשרת שמירה על אתר בנייה מסודר, מאורגן ומתוכנן. על כן, משך זמן העבודות על השלד מתקצר משמעותית, כאשר שיטת ההרכבה של האלמנטים מוכתבת מראש.

בנייה טרומית הינה גם שיטת בנייה נקייה. הקיט שמגיע לאתר הבנייה הוא קיט מדויק המבוסס על תוכניות. הוא נבדק מבעוד מועד במפעל עצמו, ועל כן הרכבתם של האלמנטים מייצרת בניין מושלם. ללא כל צורך בטיפולים משלימים לאחר סיום ההרכבה, ובניגוד לשיטות בנייה אחרות בהן יש לבצע ניקיון על ידי ג'טים או באמצעות ניקוי בחול (תוך שימוש בבימות הרמה, צוותי עובדים והשפעה על הסביבה).

בנייה טרומית אינה תלויה ביצרני בטון חיצוניים שכן המפעל ערוך לייצור עצמי של הבטון. ייצור הבטון נעשה בעצמאות מוחלטת ותחת בקרה מחמירה של איכות ופיקוח. כולל כמובן פתרונות של בטונים איכותיים ובטון אדריכלי.

ייצור אלמנטים במפעל המתמחה בפתרונות בנייה טרומית

ייצור האלמנטים במפעלי בנייה טרומית מספק יתרונות לקבלן המבצע ו/או היזם (מזמין העבודה). ראשית, הייצור נעשה בתבניות פלדה מדויקות שהינן ייעודיות לעבודה זו, ומאפשר גם ייצור כמות גדולה של אלמנטים מטיפוסים שונים (בהתאם לדרישות הפרויקט).

העבודה במפעל נעשית תחת פיקוח מחמיר מצד אנשי איכות פנימיים, והמפעל נתון תחת ביקורת מכון התקנים. עיגון האבן נעשה ברמה גבוהה ביותר של בקרת איכות, באופן שלא ניתן לבצע באתר הבנייה עצמו.

בנייה טרומית כוללת ייצור אלמנטים מתועשים מטיפוסים שונים, על פי דרישות הלקוח והפרויקט, כולל אלמנטים עם פתחי חלונות, אלמנטים עם פתחי דלתות, אלמנטים עבור ממ"דים, חזיתות לדירות גן, חזיתות היוצאות למרפסות שמש, אלמנטים לפנטהאוזים ועוד. כמו כן, ייצור אלמנטים במפעל מאפשר ייצור רב למפרע, תוך אחסון לטובת העבודות אף בטרם קבלת היתר בנייה.

קצב עבודה מהיר והסתמכות על כוח אדם מצומצם ומיומן

קצב העבודה בפרויקט בנייה טרומית מסוגל לייצר הספק של 2.5-3 קומות בחודש בבנייה רוויה למגורים (פי שניים יותר מהר מכל שיטה אחרת לבנייה). זוהי שיטת בנייה המאופיינת בצורך במספר קטן של עובדים מיומנים - כ-50% פחות עובדים מהאפשרויות האחרות לבנייה.

התקנה מראש של אביזרים והכנות לעבודות גמר

בזכות שיטת העבודה ואופן היציקה, בנייה טרומית מאפשרת להתקין בכל האלמנטים מבעוד מועד אביזרים והכנות לאינסטלציה, תשתיות, תקשורת, חשמל, בידוד וכדומה. ליתרון זה השלכות דרמטיות על המשך רציפות עבודות הגמר ושליטה מלאה על אביזרים, חשמל, אינסרטים ועוד. עם השלמתה של הבנייה אין צורך בחפירות וחציבות שכן המערכות משתלבות במבנה ללא עבודה נוספת.